Seguviskid (Blended Whisky)

Seguviskidel on mitmeid häid omadusi: nad on oluliselt pehmemad ja pretensioonitumad, kui linnaseviskid. Neis pole võibolla nii palju nüansse kui linnaseviskides, mis palju süvenemist nõuaksid. Mis seal salata, ka tihtipeale on seguviskid ka oluliselt taskukohasema hinnaga, kui linnaseviskid.
Seguviskid sobivad ideaalselt seltskonnajoogiks muu tegevuse kõrvale, nõudmata enesele väga suurt tähelepanu.
Seguviskid segatakse alati kokku kindlate retseptide (mida ka traditsioonideks nimetatakse) järgi, mis tagab alati ühe ja sama kindla joogi.
Seguviskide müük moodustab kõigi viskide müügist ligi 90%.

Tavaliselt koosneb seguviski 15-40st erinevast linnaseviskist ja 2-3st teraviljaviskist, milles linnase- ja teraviljaviskide suhe on 20-60%. Reeglina on odavamates seguviskides teraviljaviski osakaal suurem ning paremates väiksem.
On ka väga "ekstreemseid" seguviskisid, milles võib erinevate linnaseviskide arv olla väga suur (näiteks J&B Ultima, milles on esindatud koguni 128 erinevat linnaseviskit).
Üldiselt lastakse seguviskide komponentidel sulanduda ühises vaadis vähemalt 6 kuud, kuid on olemas ka segusid, mis on sulandunud vähemalt 12 aastat ja rohkem.

Tavaliselt ei saa seguviskisid seostada ühegi piirkonnaga. Need on lihtsalt šoti viskid, mis võivad sisaldada koostisviskisid erinevatest paikadest üle terve šotimaa. Kuid ka siin on erandeid - näiteks Black Bottle, milles on koos 7 erinevat Islay linnaseviskit.

Täpset seguviskide sortimenti ja arvu ei tea vist keegi, kui siis vaid kuningriikide alkoholiregister. Šotimaal on oma viski või suveniirviski praktiliselt igal pubil, kohvikul, muuseumil jne. ning need on valdavalt just seguviskid. Kuna šotimaal on erinevat seguviski "materjali" küllaga, on need segud kõik erinevad ja kordumatud.

Põltsamaa Viskiklubi seni proovitud seguviskidest üks lemmik on Famous Grouse Gold Reserve 12 Years Old, mis on segatud valitud linnase ja teraviljaviskidest. Tegemist on väga mõnusa ja maheda joogiga.
Antud seguviskit peetakse üheks parimaks seguks üleüldse ja armastatuimaks šotimaal, kuid kõik on ikkagi vaid maitse asi...:)

THE FAMOUS GROUSE GOLD RESERVE
Sajandipikkune viskivalmistamise oskus ja edu moodustab selle suurepärase deluxe viski südame, mis on rikkalikum kui paljudel konkurentidel. Pärast 12 aastast laagerdumist tammevaatides on see harukordsete viskide segu valmis.
Famous Grouse viskide loomisel on kasutatud ainult parimaid šoti linnaseviskisid, nagu näiteks Glen Rothes, Highland Park, Tamdhu, Bunnahabhain ja Macallan. Kogemused on näidanud, et parima kvaliteediga viskid on hoolsa ja pikaajalise töö tulemus. Valiku tegemisele järgneb ainulaadne protsess, kus küpsed viskid on jäetud kokku segunema, tuues igast välja parima ja luues võrratu konistentsi, samuti ka lõpliku harmoonia ja eristatava maheduse.

VÄRVUS:
sügav kuldne, selge ja kirgas
AROOM:
rikkaliku aroomiga, milles suurepäraselt balansseeritud tamme aroomid, milles vihje virsikutele
MAITSE:
rikkalik, pehme, hästi balansseeritud puuviljaline maitsebukett, milles viide tammele
JÄRELMAITSE:
rikkaliku ja maheda lõpuga, selge ja meeldivalt kuiv

Põltsamaa Viskiklubi © 1996-2017